ניתוח מתיחת פנים

ניתוח מתיחת פנים – הרמת פנים 

רבים המתייחסים לניתוח מתיחת פנים, המוכר גם בשם פייס-ליפטינג (face lifting) או הרמת פנים, מתכוונים לעתים לכמה ניתוחים המהווים יחד ולחוד, את ההגדרה של ניתוח פלסטי זה. ניתוח מתיחת פנים יכול לכלול מגוון וריאציות, לרבות מתיחת צוואר והסרת עודפי עור מהצוואר ומורדות הסנטר, הרמת עפעפיים, מתיחת העור באיזור העיניים והקמטים סביב העיניים, מתיחת העור בלחיים ובצידי הפנים ומתיחת מצח. לעתים, רק חלק מהטיפולים נחוצים ובמקרים אחרים בוחר המטופל לבצע מתיחת פנים מקיפה, במיוחד כאשר המצב מצדיק זאת, אך תמיד חשוב לזכור כי משך הזמן שאורך ניתוח מתיחת פנים, פוטנציאל השינוי במראה, עלויות ניתוח מתיחת פנים והסיכונים הכרוכים בו – משתנים בהתאם להיקפו של הניתוח ומורכבותו.

ניתוח מתיחת פנים
ניתוח מתיחת פנים

 

לאיזה גילאים זה מתאים

הגילאים של אלו הבוחרים לבצע ניתוח מתיחת פנים השתנו במהלך השנים. בעוד שבעבר הניתוח היה פופולרי בעיקר בקרב נשים מבוגרות, אמידות בדרך כלל וידוענים (סלבריטאים), הרי שהיום ניתוח זה פופולרי גם בקרב אוכלוסיות צעירות יותר, גם בגילאי ה – 40, וכן בקרב גברים ואוכלוסיות נוספות בציבור שאינן האמידות ביותר.

עדיין מדובר בניתוח פלסטי מורכב למדי ולכן ניתוח זה אינו נפוץ כשם שניתוחים פלסטיים אחרים נפוצים (כגון ניתוח אף), זאת בנוסף לעובדה שמדובר שניתוח יקר יחסית, במיוחד כאשר מדובר בגרסה מקיפה של ניתוח מתיחת פנים (הכוללת הרמת מצח ומתיחת צוואר), ולכן סיבה זו הינה גורם נוסף לכך שניתוח זה עדיין נחשב כניתוח פלסטי שאינו מהנפוצים ביותר.

בניתוח מתיחת פנים קלאסי, מבוצע חתך לאורך קו השיער במצח, לכיוון הצדעיים ומאחורי אפרכסת האוזן, עודפי העור המיותרים מוסרים תוך הפרדת העור מרקמת הפנים ו"משיכת העור". בהמשך מבוצע חיבור של רקמת העור בנקודה בה בוצע החתך מלכתחילה. החיתוך בנקודת החיבור מבוצע על מנת להצניע ולהסתיר ככל הניתן את הזכר לחתך.

סוגים שיש בעור

הפרדת העור והסרת עודפי העור הינה משימה מורכבת המחייבת מומחיות ונסיון רב, שכן קיימים סיכונים שונים ובהם דימומם, זיהום וכן סיכונים לפגיעה בעצבי הפנים.

הניתוח אורך לרוב שעות בודדות או משך זמן קצר יותר, בהתאם להיקפו, מורבותו ומצב העור של המנותח או המנותחת.

העלויות של ניתוח מתיחת פנים נעות בטווח של 15-30 אלף שקלים, וגם זאת בהתאם לסוג ניתוח מתיחת הפנים, היקפו ומורכבותו.

טרם ביצוע ניתוח מתיחת פנים

טרם ביצוע ניתוח מתיחת פנים, מומלץ לכל אלו השוקלים לעבור ניתוח מתיחת פנים לברר ולבדוק היטב מה מידת נסיונו של הרופא המנתח, המוניטין של המוסד בו יבוצע הניתוח, ולנסות לברר האם (באמצעות חברים, מכרים וכן האינטרנט), את שביעות רצונם של מטופלים קודמים מאותו מנתח. והכי חשוב לזכור – כי הצעות כספיות אטרקטיביות אינן אמורות להוות שיקול מכריע בבחירת המנתח אלא בריאותכם !

About kwin1981

One thought on “ניתוח מתיחת פנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.